Mercedes-Benz

HYBRID. Na cestě za dokonalou souhrou klasického spalovacího motoru a elektrického pohonu

Když dojde na velký dojezd, optimalizované spalovací motory představují praktické řešení - motory, jako jsou ty od společnosti Mercedes-Benz v rámci úsporného balíčku.

Elektrický pohon E-CELL je zatím ideální pro městskou dopravu, protože již dnes umožňuje úspornou jízdu, žádné emise a konzervování zdrojů. V budoucnu bude pro naše zákazníky stále důležitější možnost využívat výhody obou druhů pohonu v jednom vozidle. Hybridní pohony kombinují elektrický pohon s klasickým spalovacím motorem - mají zajištěnu slibnou budoucnost. Zejména tehdy, pokud máte v obou oblastech tolik zkušeností, jako Mercedes-Benz.

Při vývoji technologie BlueEFFICIENCY HYBRID je naším cílem optimálně kombinovat baterii, elektrický motor, klasický spalovací motor a ovládací elektroniku. Chceme totiž, aby naši zákazníci těžili maximální výhody ze silných stránek obou systémů, a pro své individuální podmínky získali to nejlepší možné řešení, aniž by se při běžném denním provozu museli potýkat s jakýmikoli omezeními. Prostřednictvím naší současné práce na optimalizaci souhry nejvyššího možného užitečného zatížení a dojezdu budou naši zákazníci v budoucnu na silnici ještě flexibilnější - jak v menších i větších městech, tak i v oblasti venkovské dopravy.

1. Automatic transmission
2. Electric motor
3. High-voltage battery
4. Combustion engine
5. Control and power electronics

Požadavky na optimální hybridní pohon pro dodávky
  • Řízení čistě na elektrický pohon v ekologicky citlivých oblastech
  • Zvýšený dojezd pro mimoměstký provoz
  • Minimální nebo žádné snížení užitečného zatížení ve srovnání s vozidly s klasickým pohonem
  • Vysoká praktičnost a spolehlivost