Mercedes-Benz

MBUX. Jednou se do něj zamilujete jako do svého chytrého telefonu.

Digitalizace umožňuje mnohé. Například nejmodernější a nejintuitivnější způsob ovládání vozidla.

Asistent MBUX v interiéru.

S asistentem MBUX v interiéru nový model CLA nabízí intuitivní a bezdotykové ovládání různých komfortních funkcí a funkcí MBUX pomocí gest. Kamera ve střešní ovládací jednotce rozpozná pohyby rukou a paží řidiče a spolujezdce v okolí dotykové obrazovky nebo touchpadu a přizpůsobí znázornění na media displeji podle konfigurace. K tomu patří také osobní funkce oblíbených položek, které lze zobrazit prostřednictvím „V“ vytvořeného nataženým ukazovákem a prostředníkem.

Rozšířené video.

Nový model CLA nezmění svět. Ale pohled na něj. Pomocí speciální kamery lze přehrávat okolí jako video nebo statický obrázek na media displeji. Společně s virtuálními objekty nebo značkami je tak výrazně zjednodušeno nalezení navigačního cíle. Zcela intuitivně a velmi inteligentně.

Systém hlasového ovládání LINGUATRONIC.

Díky novému, přirozenému ovládání hlasem LINGUATRONIC poslouchá nový model CLA na slovo. Ale ještě mnoho dalšího: rozumí cestujícím, aniž by se musel učit povely. A hovoří s Vámi. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Žádný problém. Prověří počasí, přepne rozhlasovou stanici nebo naviguje nejrychlejší cestou domů. Postačují jen dvě slova: „Můj Mercedesi“. A již je nový model CLA připraven poslouchat.

Tematické světy.

S tematickými světy lze nový CLA na přání stisknutím tlačítka přepnout do předem nastavených nálad. Odpovídajícím způsobem se přizpůsobí inscenace na přístrojové desce a media displeji, stejně jako nastavení světel a jízdní režim. A to nejlepší: řidič si může své individuální tematické světy také sám sestavit .

User Action Prediction.

MBUX činí z nového modelu CLA silného partnera. Každý den se systém dále učí, především poznat trochu lépe svého řidiče. Zapamatuje si oblíbené skladby a cestu do práce. Pak automaticky nastaví správnou rozhlasovou stanici nebo ukáže rychlejší cestu, když je na té obvyklé dopravní zácpa. Zcela sám a zcela samozřejmě, pokud je to Vaše přání.