Mercedes-Benz

Bezpečnost a komfort

Řešení pro podnikání firmy Mercedes-Benz představuje kombinaci nejlepší možné ochrany a komfortu při řízení, které podporuje výkon.

Prevence, ochrana a reakce. To jsou tři pilíře integrovaného bezpečnostního principu firmy Mercedes-Benz. Pestrá škála výbavy neznamená pro řidiče pouze větší bezpečnost, nýbrž i větší pohodlí a pocit bezpečí.

Integrovaná bezpečnost:

Řidiči vozidel značky Mercedes-Benz mají k dispozici řadu standardních a doplňkových bezpečnostních prvků. V souladu s filozofií bezpečnosti značky Mercedes-Benz jim vozidlo poskytuje preventivní varování, v nebezpečných situacích mohou reagovat rychleji na hrozící nebezpečí a v případě nehody jsou vhodně chráněni.

Mějte vždy přehled o aktuálním stavu svého vozidla. (Mercedes me)Důležité údaje o vozidle jako počet ujetých kilometrů, tlak vzduchu v pneumatikách, hladina kapaliny do ostřikovačů, stav brzdového obložení, hladina brzdové kapaliny, hladina paliva v nádrži, resp. dojezd u vozidel s hybridním pohonem, nebo příští nutný servis můžete kdykoli ověřit vzdáleným dotazem na svém smartphonu nebo počítači

MBUX

Nová třída B se samozřejmě nenechá pouze kompletně ovládat, ona se Vám také s každým dnem lépe přizpůsobuje. Tak si zapamatuje Vaši cestu do práce a v případě dopravní zácpy automaticky zobrazí rychlejší trasu. Za tím vším se ukrývá revoluční systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Multimediální systém, který se neustále učí víc o Vás a Vašich zálibách. A to tak dlouho, dokud Vás nová třída B nezná skoro lépe, než Vy sami.

Koncepce dotykového ovládání

Klasická tlačítka a ovladače hledáte v kokpitu marně. Zde je vše nové. Jako například dotyková obrazovka nebo touchpad, přes které nyní můžete téměř vše v automobilu ovládat pouze jedním prstem a nastavovat dle svých přání. Například styly zobrazení, ambientní osvětlení nebo informační systém. Ty můžete také ovládat přímo dotykovým ovládáním na volantu. Aniž byste museli dát ruce pryč z volantu.

Styly zobrazení

Kokpit Vás přivítá dvěma plně digitálními displeji, které tvoří působivý harmonický celek. Nevypadá pouze exkluzivně, ale snadno se přizpůsobí Vašim požadavkům. Pro displej sdruženého přístroje jsou například na výběr k dispozici tři styly zobrazení „Klasický“, „Sportovní“ a „Decentně moderní“, které můžete změnit podle nálady, průběhu cesty nebo jízdní situace.

Ovládání hlasem

Nová třída B Vám rozumí tak, jako žádný jiný automobil. A to doslova. Díky novému ovládání hlasem MBUX Vám naslouchá a rozumí Vám, aniž by se musela učit hlasové povely. Umí toho ale ještě mnohem víc. Prověří za Vás počasí v cílovém místě, přepne rozhlasovou stanici nebo Vás doveze tou nejrychlejší cestou domů. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Stačí, když vyslovíte: „Můj Mercedesi“. A nová třída B poslechne na slovo a udělá vše, co potřebujete.

MBUX rozšířená realita

Přehled řidiče o dopravní situaci je jedním z nejlepších bezpečnostních systémů. MBUX rozšířená realita pro navigaci Vám pomáhá zorientovat se v komplexních dopravních situacích. Za tím účelem tato technologie kombinuje virtuální svět s reálným. Zobrazení navigačních a dopravních informací na živých obrázcích z okolí vozidla, které se Vám zobrazí na media displeji. Díky tomu Vám tento systém může pomoci dorazit do cíle bezpečně a bez stresu.

Ortopedická sedadla

S integrovanou masážní funkcí pro řidiče a spolujezdce.S novou třídou B má řidič a spolujezdec poprvé na výběr ortopedické sedadlo, které poskytuje maximální komfort sezení a bočního vedení. Díky nafukovacím vzduchovým komorám lze zcela individuálně a pohodlně nastavit podélné vzpěry a bederní opěrku na dotykovém displeji. Ještě příjemnější je masážní funkce. Při ní pulzují komory v oblasti beder tím, že se opakovaně nafukují a vyprazdňují. Vaše záda dostanou přesně to, co si zaslouží.

Sada ENERGIZING Plus

Zvyšuje pohodu řidiče a tím i jeho koncentraci během jízdy.Pozorný a soustředěný řidič je jedním z nejdůležitějších faktorů pro bezpečnou jízdu. To je důvod, proč volitelný balíček ENERGIZING Plus propojuje několik systémů - klimatizaci, okolní osvětlení, hudbu a komfort posezení - vícenásobné programy, které vás povzbudí nebo uvolní.

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při vyhledávání parkovacího místa a také při parkování, odjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

Aktivní parkovací asistent, včetně systému PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazení rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortní parkování a výjezd z podélných a příčných parkovacích míst

Kamera 360° se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému

Znázornění překážek, které se nachází pod linií oken, například obrubníků

Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

 • Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC (233)
 • Aktivní asistent rychlostního omezení* (546)
 • Rozšířené automatické opětovné rozjetí na dálnicích*
 • Přizpůsobení rychlosti podle profilu trasy*
 • Aktivní asistent řízení*
 • Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu*
 • Aktivní asistent nouzového zastavení s funkcí SOS*
 • Aktivní brzdový asistent Funkce Cross-Traffic Assist*
 • Funkce nouzové brzdy na konci dopravní zácpy*
 • Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru*
 • Aktivní asistent jízdy v pruzích (238)
 • Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu* (237)
 • Funkce varování při vystupování PRE-SAFE® PLUS*

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bez stresu a bezpečně.

Exkluzivní součásti a funkce sady asistenčních systémů řidiče jsou označeny hvězdičkou (*):

ASISTENT SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI

Mikrospánek je častou příčinou dopravních nehod, a to především při delších cestách v noci. ASISTENT SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI, vyvinutý firmou Mercedes-Benz, umí pomocí čidel rozpoznat únavu řidiče a vydá varování, že v zájmu bezpečnosti nastal čas na krátkou přestávku.

INTELIGENTNÍ SVĚTELNÝ SYSTÉM (ILS)

ILS je adaptivní systém světel, který se automaticky přizpůsobuje povětrnostním, světelným a jízdním podmínkám. Díky němu budete mít vždy dobře osvětlenou silnici, což vám umožní dříve a přesněji rozpoznat případná rizika. Systém adaptivního dálkového osvětlení automaticky upravuje dosah dálkových světel podle vzdálenosti vašeho vozidla od vozidel před vámi či vozidel blížících se v opačném směru. Inovativní denní světla LED významně zvyšují bezpečnost tím, že činí váš vůz viditelnějším pro ostatní řidiče.

ASISTENT JÍZDY V PRUHU

Jakmile systém rozpozná, že vozidlo nechtěně opustilo stávající jízdní pruh, asistent jízdy v pruhu varuje řidiče prostřednictvím vibrací volantu.

REGULACE ODSTUPU DISTRONIC PLUS

Tento asistenční systém využívá nejmodernější radarovou technologii a je účinným nástrojem pro prevenci nehod. Regulace odstupu reaguje na dané podmínky, reguluje odstup od vozidla před vámi a může vozidlo i zcela zabrzdit (záleží na aktuální dopravní situaci).

Brzdy PRE-SAFE

Inovativní brzdy PRE-SAFE reagují v případě, že rozpoznají nebezpečí srážky s vozidlem jedoucím vpředu, a to prostřednictvím vizuálního i zvukového signálu. Pokud řidič na varování nereaguje, systém vydá druhé varování a brzdy začnou snižovat rychlost vozidla. V naléhavých situacích mohou brzdy provést i nouzové zastavení vozidla.

Systém PRE-SAFE

Tento bezpečnostní systém může aktivovat preventivní opatření směřující k ochraně cestujících ve vozidle. To umožňuje spojení s brzdovým asistentem BAS a elektronickým stabilizačním programem ESP, jehož senzory jsou schopny rozpoznat potencionálně nebezpečnou dopravní situaci a přenést tuto informaci během zlomku vteřiny k elektronické řídící jednotce.

Vyšší komfort zlepšuje výkon

Při každodenním ježdění nebo na dlouhých trasách představuje příjemné prostředí velkou výhodu.

Vyšší komfort přispívá k celkovému dobrému pocitu řidiče a podporuje jeho soustředění a výkon. V každém vozidle značky Mercedes je mnoho dokonale sladěných opatření, která podporují dobrou kondici a bezpečnost řidiče a pomáhají mu udržovat za volantem duševní i fyzickou svěžest.

Pohodlné sedadlo

Komfort podporuje lepší výkon, a proto prošlo sedadlo řidiče mnoha změnami, jde např. o vyhřívání, klimatizaci sedadla a aktivní ortopedická sedadla.

Systém PARKTRONIC

Tento systém usnadňuje parkování a manévrování s vozidlem. Aktivní parkovací asistent ukáže řidiči dostatečně velké parkovací místo a aktivními zásahy do řízení mu pomůže bezpečně zaparkovat.

Navigace

S přispěním moderních technologíí je mnohem snažší dosáhnout podnikatelských cílů. Mercedes-Benz vám nabízí navigační systémy a nezbytné cestovní informace k tomu, abyste rychle, bezpečně a pohodlně dojeli do svého cíle.