Mercedes-Benz

MBUX

User Experience Mercedes-Benz.

Systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) za Vás nemůže řídit, ale v maximální míře Vám řízení zpříjemní. Díky umělé inteligenci je systém schopný samostatného učení a v průběhu času se stále lépe a lépe přizpůsobuje řidiči. Díky inteligentnímu systému ovládání hlasem LINGUATRONIC se spolu můžete bavit téměř stejně jako se svým dobrým přítelem.

Dostatek témat k hovoru.

Díky zcela novému systému LINGUATRONIC Vás nový sedan Třídy A poslouchá na slovo. Ale ještě mnoho dalšího: rozumí Vám, aniž by se musel učit povely. A hovoří s Vámi. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Žádný problém. Prověří za Vás počasí v cíli Vaší cesty, přepne rozhlasovou stanici nebo Vás nejrychlejší cestou doveze domů. Postačují jen dvě slova: „Můj Mercedesi“. A nový sedan třídy A je jedno ucho.

K dispozici pouze jako součást sady v kombinaci s výbavami Rozšířené funkce MBUX a Touchpad.

Nikdy žádné přizpůsobení. Kromě Vám a Vašemu životu.

S novým sedanem Třídy A a systémem MBUX (Mercedes-Benz User Experience) toho lze udělat trochu víc. Proto můžete přizpůsobit nejen ambientní osvětlení Vaší náladě, ale také styly zobrazení ve sdruženém přístroji a na displeji multimediálního systému. Zcela individuálně a intuitivně například přes dotyková tlačítka na volantu.

Zná cestu k Vašemu bytu. A Vaše zvyklosti.

MBUX, nový systém User Experience Mercedes-Benz, činí nový sedan třídy A inteligentnějším než kdy předtím. Každý den se dále učí, především poznat trochu lépe svého řidiče. Zapamatuje si Vaše oblíbené skladby a cestu do práce. Pak automaticky nastaví správnou rozhlasovou stanici nebo Vám ukáže rychlejší cestu, když je na té obvyklé dopravní zácpa. Zcela sám a zcela samozřejmě, pokud je to Vaše přání.

Ovládání s jistým dotykem.

Představte si, že byste mohli jedním prstem ovládat celé vozidlo. Perfektní, že? Proto Vám nyní představujeme touchpad, se kterým můžete nastavit téměř vše. Například navigační systém nebo ambientní osvětlení. Dotyková plocha dokáže rozpoznat dokonce Váš rukopis. Ještě snadněji a přesněji to lze s dotykovou obrazovkou. Zde postačuje pohyb rukou a už je tu kliknutí.

Typické pro Třídu A – hledět vždy směrem dopředu.

V novém sedanu Třídy A se díky head-up displeji můžete zcela automaticky dívat přímo dopředu. Protože jsou všechny relevantní informace, jako rychlost, omezení rychlosti nebo navigační pokyny, promítány přímo ve Vašem zorném poli. Virtuálně a barevně. Obsahy zobrazovacího pole je možné přizpůsobit a uložit pomocí paměťové funkce.

Chytrý způsob, jak vzít Váš smartphone s sebou.

V novém sedanu třídy A nabijete Váš smartphone tím, že ho vložíte do středové konzoly. Zcela snadno, úplně bez kabelu a se standardem Qi. A to nejlepší je: díky funkci Near Field Communication (NFC) se Váš smartphone spojí se sedanem třídy A okamžitě, bez spousty nutných ovládacích kroků nebo neustálého zadávání kódu.

Někdy není třeba změnit svět, ale jen pohled na něj.

S novým sedanem Třídy A získáte zcela nové náhledy. Například na silnici. Pomocí speciální kamery ukazuje okolí jako video nebo statický obrázek na displeji multimediálního systému. Inovativním a informativním způsobem. Doplňuje virtuální objekty nebo značení a usnadňuje tak například vyhledání Vašeho cíle. Zcela intuitivně a opravdu inteligentně.

Vypadá jako volant. Umí mnohem víc.

Také posílání SMS nebo posouvání v kontaktech není problém. V novém sedanu Třídy A můžete používat Váš smartphone, aniž byste ho museli vzít do ruky. Připojíte jej prostřednictvím USB nebo NFC. Pomocí dotykových tlačítek na volantu můžete pak zcela pohodlně na displeji multimediálního systému ovládat téměř všechny aplikace a funkce. Jakoby neviditelně a obratem ruky.

Digitální klíček od vozidla v chytrém telefonu.

Digitální klíček od vozidla umožňuje řidiči otevřít a nastartovat jeho vozidlo bez klasického, fyzického klíče, a sice pomocí svého chytrého telefonu. Ten představuje digitální a bezkontaktní možnost autorizace, která probíhá přes NFC (Near Field Communication).

Tato komfortní služba je dostupná po registraci na portálu Mercedes me po dobu tří let. Předpokladem pro využívání této služby je odpovídající příplatková výbava.