Mercedes-Benz

Vhodné přesně pro Váš vůz Mercedes-Benz

 

Pneumatiky a disky poskytují jediný kontakt mezi Vaším vozem a silnicí. Stav Vašich pneumatik je velmi důležitý pro zajištění dobré přilnavosti k vozovce a optimální brzdné dráhy. Pneumatiky musí mít minimální hloubku protektorování předepsanou právními předpisy a je třeba je vyměnit, jakmile se dostanou na tuto hodnotu. Kromě toho poškození boční stěny může způsobit náhlé protržení pneumatiky.

Mercedes-Benz doporučuje, abyste vyměnili své pneumatiky, jakmile hloubka jejich protektorování klesne na 3 mm u letních pneumatik a na 4 mm u zimních pneumatik, čímž zajistíte dobré jízdní podmínky a vlastní bezpečnost.

Na sněhu, ledu, za mokra nebo při teplotách pod 7 °C jsou charakteristiky letních pneumatik omezené. Proto Mercedes-Benz doporučuje, abyste za těchto podmínek používali zimní pneumatiky.

Originální pneumatiky Mercedes-Benz s pečetí kvality MO nebo MOE a originální disky Mercedes-Benz jsou speciálně navrženy pro Váš vůz Mercedes. Zaručeným výsledkem jsou pak optimální vlastnosti pro Vaši bezpečnost a pohodlí.