Mercedes-Benz

Historie MBFS

Společnost byla založena 8.9.1995 pod názvem Mercedes-Benz Leasing Bohemia s.r.o. s cílem financovat nákupy vozidel Mercedes-Benz a Setra pro zákazníky autorizovaných prodejců těchto značek.

V roce 1998 vznikl sloučením firem Daimler-Benz a Chrysler koncern DaimlerChrysler. Společnost Mercedes-Benz Leasing Bohemia s.r.o. tak mohla rozšířit svoje aktivity o další koncernové značky Chrysler a Jeep. V roce 2001, z důvodu podtržení své příslušnosti ke koncernu DaimlerChrysler, byla přejmenována na DaimlerChrysler Services Bohemia s.r.o.

V roce 2005 se portfolio značek rozrostlo o značky Mitsubishi Fuso a Dodge a rovněž došlo ke změně názvu na DaimlerChrysler Financial Services Bohemia s.r.o. s cílem zdůraznit povahu služeb, které společnost poskytuje.

Paralelně s vývojem v koncernu DaimlerChrysler dochází k další změně. Část Chrysler se stala samostatnou divizí a přestává být součástí koncernového názvu, který se v roce 2007 mění na Mercedes-Benz Group AG. Z tohoto důvodu se od 1.1.2008 společnost přejmenovala na Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o.

Pod novým názvem tedy pokračuje úspěšná činnost společnosti, která se za dobu své existence na českém trhu zařadila mezi 7 největších leasingových společností a která je současně druhou největší značkovou leasingovou firmou.